10 genomineerden gekozen voor FAFOTO 2025

De jury van FAFOTO 2025 is bijeengeweest en heeft uit alle inzendingen tien genomineerden gekozen. Daarmee breekt een spannende laatste fase aan van de Fonds Alphen Fotoprijs (FAFOTO), de fotowedstrijd van Fonds Alphen en omstreken, Castellum en Parkvilla.

De jury, bestaande uit professioneel fotograaf en Parkvilla docent Roland Reinders en Kors de Bruin, voorzitter van Fotoclub Alphen, boog zich over een grote en gevarieerde hoeveelheid beelden rond het thema ‘Tussen Werelden’. Originaliteit, verbeeldingskracht en zeggingskracht speelden een belangrijke rol in de uiteindelijke selectie. Wie er met de hoofdprijs vandoor gaat, blijft nog even geheim.

De winnaar wordt bekendgemaakt tijdens een feestelijke avond op maandag 23 februari om 20.00 uur in de Kleine zaal van Castellum.  De presentatie is in handen van Arjenne Bouwknegt, directeur Parkvilla. Voor een muzikale omlijsting zorgt de Alphense band Mark, Frank & Money, winnaar van de finale van Alphen on Fire in 2025.

Tijdens deze avond wordt niet alleen de prijswinnaar onthuld, maar is er ook aandacht voor alle genomineerde fotografen en hun werk. De winnende foto is twee jaar lang op de zijgevel van Castellum te bewonderen. Daarnaast ontvangt de winnaar een geldbedrag van €1500, een plaats in de (tijdelijke) expositie in Parkvilla en een professionele print van de afbeelding. De genomineerden krijgen ook een plaats in de expositie plus een professionele print.

Belangstellenden zijn van harte welkom om de uitreiking bij te wonen. Kaarten zijn te reserveren via castellum.nl/theater/fafoto-2025.